во ,

9 Прекрасни илустрации ја прикажуваат врската мајка-син, а кои ќе ја разнежат секоја жена

Паскал Кемпион секогаш знае како да ни го допре срцето и да ни разбуди бура од емоции. Талентираниот артист, познат по своите цртежи за љубовта и родителството, повторно разнежува со илустрации посветени на прекрасната врска мајка-син.

„Мамо, те сакам. Секогаш е тешко да се опишат овие чувства со слики“ – пишува тој.

Нема да можете да останете рамнодушни на овој „стрип“ кој Паскал го споделува на Денот на мајката.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Драги, сакам да ти кажам нешто ама не знам како ќе реагираш…

13 Чудни ситуации кои се нормални само во Русија