во ,

40 Моќни илустрации за љубовта, среќата, самодовербата… кои ќе ве замислат

„Среќата е релативна“, „Споредувањето со другите е ефикасен начин да се чувствуваш мизерно“, „Идеалното тело има раце за гушкање, нозе за посета на нови места, очи за читање…“ – илустрациите на Марија Гвадарама ќе ве замислат.

Преку својот серијал „Unspoken Truth“, талентираната артистка ги поттикнува своите обожаватели да погледнат на љубовта, среќата, самодовербата и анксиозноста од нов агол. За своите цртежи, Марија црпи инспирација од секојдневието.

- Следна Страница -

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Илустрации ги прикажуваат ситуациите кои ни е тешко да ги опишеме со зборови

8 Илустрации кои ќе ги разберат девојките: Бричењето е трагикомично