во , ,

17 Илустрации покажуваат кои проблеми кои им се заеднички на сите жени

Рејчел Лев е илустраторка од Франција која сака да ги натера сите жени заедно да им се смеат на нивните нерационални проблеми.

„Премногу дебели, премногу слаби, со премногу облини, премногу рамни, премногу пица, малку јога… Сите ние сме совршени и убави и ајде да останеме на тоа!“ е пораката што
Преку илустрациите, таа прикажува и дел од нејзиното секојдневие. И таа има проблеми со самодовербата и лоша слика за своето тело – проблем што денес го имаат мнозинството жени.

Сепак, таа верува дека со хумор, боја и малку иронија, многу полесно ќе ги прифатиме овие проблеми, па дури и ќе сфатиме дека воопшто не се проблеми.

Погледнете ги илустрациите за женските проблеми, што сигурно ви се познати:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Најдобри Disney видеоигри кои ќе ве прошетаат низ детството

6 Работи што треба да престанете да ги правите ако сакате побрзо да заштедите