во , ,

10 Факти од кои ќе сфатите колку сурово брзо поминува времето

Сакале или не, никој од нас не станува помлад. Деновите минуваат, годишните времиња се менуваат, годините минуваат и стануваат историја (ова е добра работа кога станува збор за 2020 година), но повеќето од нас се чувствуваат како работите да се случиле вчера.

Но, за да се открие вистинското темпо на време, треба да се разгледаат тешки, ладни факти. Како на пример фактот дека Барт Симпсон би имал 41 година. Или фактот дека сме поблиску до 2030 година отколку што сме до 2000 година, на која се сеќаваме како да беше минатата зима.

Мара Вилсон, актерката од Матилда, има 33 години

Кевин Мекалистер пред 30 години остана сам дома

Хари Потер и каменот на мудроста, Шрек и Единаесетмината на Оушн беа објавени во истата година. Оттогаш поминаа 19 години.

Барт Симпсон оваа година би имал 41 година

Леонардо ди Каприо; 16 годишна разлика помеѓу Титаник и Големиот Гетсби

Motorola RAZR сега е во музеј

Во 2009 година, актерите од „Игра на тронови“ изгледаа како денешните обожаватели на серијата

Валканиот танц беше објавен пред 33 години

Фејсбук е во нашите животи веќе 16 години

Google беше број пред 22 години

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

6 Женски „маани“ кои е крајно време да ги прифатиме како нормални и да се засакаме

10 Работи кои лесно би можеле да бидат дел од филм, но се случиле во реалниот живот