во ,

60 Искрени илустрации покажуваат каков е животот на мајките со мали деца


Непреспани ноќи, раскрвавени брадавици, миризливи пелени, хаотичен дом… да си мајка на мало дете воопшто не е лесно и на моменти е исцрпувачко.

Јаде Нордал од Норвешка создава илустрации со кои на искрен начин го доловува секојдневието со синчето Абел.

„Да имаш мали деца дома е најубавото и најмагичното искуство кое можеш да го доживееш. Но, како што тврдат повеќето баби и дедовци, таа идила може да исчезне за само неколку секунди“ – пишува артистката која живее во Осло.

„Колку луто и фрустрирачко може да биде послужувањето на млеко во погрешна чаша?“ – дополнува таа.Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22-годишна Германка „претвора“ миленици во анимирани ликови во Дизни стил

Артист низ илустрации прикажува секојдневни ситуации од животот со неговата девојка