во , ,

23 Прекрасни илустрации прикажуваат како изгледа татковството

Илустрациите на Јехуда Ади Девир ќе ги расположат родителите со бебиња и ќе им покажат дека не се сами во нивните борби.

Талентираниот артист од Тел Авив со години го раскажува своето секојдневие низ прекрасни цртежи кои му носат само комплименти. Откако една година се обидуваа да добијат дете, Јехуда и неговата сакана Маја сега се пресреќни родители на ќеркичката Ариел, која е центар на нивниот свет.

Разбирливо, новите илустрации на Девир го прикажуваат татковството:

Аларм!

Забиииии!

Основни потреби!

Тоалет!

Бакнеж

Излегување!

Карантин

„Таа те сака до болка“

На кого му се потребни херои кога постојат МАЈКИ!

Мама папараци

Прифатете ги промените!

Работа за двајца

Ремек-дело

Оброк

Работа од дома

„Веќе ми недостигаш“

Време е!

„Молчи!“

ЕГО!

Позната ви е оваа тишина со тензија во воздухот по кавга? Многу е важно во тие моменти да го тргнете егото на страна и да се обидете заедно да ги средите работите. Запомнете, по секоја кавга има „После кавга“, кога сè се смирува.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Бред Пит и Џони Деп, Били Ајлиш и Лејди Гага: Артист создава нереални лица „спојувајќи“ славни личности

21 Забавни илустрации за времето поминато во изолација