во ,

18 Баби кои знаат да се забавуваат

Бабите нè хранат со пити и палачинки до пукање, плетат топли чорапи, без кои е невозможно да се преживее студената зима, а зеленчукот одгледуван од нивните раце е едноставно неверојатно вкусен. Притоа, со текот на годините не губат оптимизам и знаат да се шегуваат исто како децата.

„Постара жена во поштата, ја проверува пратката: „Касија, види, имаш нов фустан!“

„Баба: „Барем еден маж во оваа куќа нека биде корисен““

„Баба плете торба од пластични кеси“

„Како баба ми пржи компири“

„Бабата рече дека сум слатка како пита и ја испеков“.

„Бабата во шапката од кутија е подготвена за ревијата!“

„Понекогаш можеме да ја изгубиме нашата баба“

„Јас и баба ми го поминавме цел ден во венчаници! Јас ја носам на мајка ми, а таа ја носи својата“

„На бабата не и се допаѓа како вози татко ми. Затоа, таа одлучи едноставно да не гледа на патот“.

„Баба купи посебен кревет за нејзината мачка“

„И рековме на баба „Нема повеќе крофни!“

Кога бабата го цени кучето повеќе од тебе

Јас и баба останавме во хотел. Ја остави отворена чантата за шминка“.

Баба: „Не сакам куче“. Семејството сепак добива куче. Баба и куче

Како да се облечете правилно за да посетите кралска палата. Бабите се мајстори за маскирање!

„Баба ми рече дека мојата долната облека е непристојна. Погледнете што ми испрати по пошта“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Фотографии кои докажуваат дека сите родители заслужуваат златен медал

20 Mиленичиња и нивните сопственици кои се создадени еден за друг