во ,

14 Фотографии покажуваат како изгледа животот пред и откако ќе станете родител

На Инстаграм профилот GotToddlered редовно се споделуваат урнебесни фото-споредби кои одлично покажуваат колку им се променил животот на луѓето откако станале родители. А, ако и вие имате дете, дефинитивно ќе се пронајдете во нив.

Во продолжение дел од најсмешните споредби:

Некои промени се позитивни

Некогаш – едвај чекате да се фотографирате, сега – не ни помислувате на тоа

Од трчање маратони, до трчање по деца

Петок навечер некогаш и петок навечер сега

Нормално, и милениците мораат да трпат

Одлична споредба!

Лудите забави се од некое далечно минато

Татко за пример

Кучето се помирило со својата судбина

Количка-велосипед совршена за сите (поранешни) моторџии

Од рок ѕвезда, до принцеза

Грижата за себе е само апстрактна именка

Одморот изгледа многу поразлично откако ќе станете родител

Одењето на плажа веќе не е толку забавно

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Значи, работата е едноставна. Тигарот умре, но не можеме да ги лишиме луѓето од оваа атракција…

5 Смешни вицови кои ќе ви го развеселат денот