во

10 Фотографии докажуваат дека луѓето немаат никаква култура

Расфрлани играчки, чкртање по подот со спреј во боја, менување пелени врз облека во бутик – со какви сè клиенти се соочиле продавачи низ светот?

Фото докази дека некои луѓе немаат култура и немаат намера да се поправат:

Кафуле обезбедило друштвени игри бесплатно за гостите – тие ги уништиле за една недела.

Луѓе тестирале спреј во боја на подот од продавница…

Жена украла мачка од локалната цвеќарница.

Луѓето мислат дека во кафуле треба да се однесуваат како дома…

Некои луѓе кога ќе направат хаос, најдобро што знаат да направат е да си заминат.

Изгледа вака ја оставаат облеката и дома…

„Купувач“ ја пробал четката на своето куче и потоа ја вратил на полица…

Слободно, седнете врз пилешкото додека чекате во маркет…

Очигледно, некој мисли дека може да ги кине „лошите“ листови од марулите додека да си ја најде совршената…

Некој решил дека веќе не сака смрзнато пилешко, па зошто да не го остави на рафтовите да се топи врз другата храна…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Овој човек мака мачи со инфлуенсерките – му позираат пред куќата, со штиклите му ги оштетуваат плочките

15 Работи поради кои Швеѓаните важат за една од најсреќните нации во светот