во

10 Урнебесни фотографии кои покажуваат зошто треба внимателно да го изберете салонот за убавина

Одењето во нов салон за убавина, без разлика дали за фризура, шминка или маникир, секогаш е ризично.

Поради ова, сите настојуваме да одиме во салонот што сме го посетувале со години.

Но некогаш, од разни причини, сме присилени да закажеме на ново место.

Смешни фотки од луѓе кои отишле во салон за убавина, без да го проверат:

„Берберот ме осакати“.

„Отидов кај друга козметичарка бидејќи мојата беше на одмор. Што мислите?“

„Сама ќе си направев подобра фризура“.

„Сестра ми. Ја сакам, но Боже!“

„Мојата нова фризура. Што мислите?“

„Дали фризурата прави да изгледам непривлечно?“

„Фотографија од моите ужасни веѓи“.

„Фотографијата што ја покажав (лево) и фризурата што ми ја направија (десно)“.

„Дури оставив и бакшиш“.

„Мислите дека ќе ми ги вратат парите?“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Факти за една од најубавите жени на светот, Моника Белучи

9 Урнебесни вицови за Нова година и Дедо Мраз