во , ,

10 Нежни илустрации за реалноста која ја живееме

Инстаграм профилот на smartchange.me овојпат ни ја даде инспирацијата за следните 10 илустрации кои прекрасно ја отсликуваат реалноста која ја живееме.

Во нив има од сè по нешто – малку за самодовербата, малку за љубовта, малку за трпението и толеранцијата кон другите луѓе … А ситуацијата кога ја отворате устата и од неа излегува нешто што типично би го рекла вашата мајка? Бесценето.

Погледнете ги нежните илустрации за суровата, но истовремено убава реалност:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

22 Забавни тетоважи што ќе им послужат како инспирација на сите филмомани

15 Работи за кои треба да престанете да жалите и да се извинувате