во

26 Кулинарски утки кои професионалните готвачи не би ги простиле


Сите сакаме одвреме-навреме да ги покажеме нашите вештини во кујната и да ги импресионираме гостите со талентот за готвење.

Но, тешко ни е да признаеме дека не секој е роден со оваа дарба.

Можеби кога гледате на интернет, колачињата, ручеците и тортите изгледаат едноставни за правење, но кога ќе се фатите за работа, сфаќате дека воопшто не е лесно.

Луѓето во продолжение можеби го дале најдоброто од себе, но крајниот резултат на сите е една голема катастрофа.

Ако сметате дека сте лош готвач, тогаш овие кулинарски утки можеби ќе ви бидат некаква утеха:


„Девојка ми потроши 100 долари за торта како на левата фотографија. Погледнете што доби на крајот“

Обид за торта виножито

Апстрактна уметност

За малку…

Ако не можете да направите еднорог, доволно е да го напишете зборот (unicorn)

Колку трпение е потребно за ова?

Па и не изгледаат толку лошо

Пазете се од ирвасот

Новогодишна елка што се претворила во чудовиште

„Го дадов најдоброто од себе“

Кога ирвасите се малку настинати

Можеби не изгледа добро, но сигурно е вкусно

Кога сакате да се покажете како добар домаќин

Барем има панделка

„Пробав да направам глазура како огледало“

Еден снешко не преживеал

Кога животот е навистина тежок

„Пријателката проба да направи макарунс и заврши со… ова“

Обид за начос

„Ги видов овие кроасани во форма на змеј на интернет и решив да пробам да ги направам“

„Обидот на сестра ми за новогодишна торта“


„Тортата што ја очекувавме за нашата венчавка и тортата што ја добивме“

Изгледа не е лесно да направите стапчиња од моцарела

Чоколадна пица: Очекувања vs. реалност

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Работи кои луѓето ги прават и почесто од што мислите за да заштедат „некој денар“

Ќе ви го згрее срцето: Емотивен стрип за нераскинливата врска татко-ќерка