во , ,

Врската мајка-син низ прекрасни илустрации кои ќе ја разнежат секоја жена

Паскал Кемпион секогаш знае како да ни го допре срцето и да ни разбуди бура од емоции. Талентираниот артист, познат по своите цртежи за љубовта и родителството, повторно разнежува со илустрации посветени на прекрасната врска мајка-син.

„Мамо, те сакам. Секогаш е тешко да се опишат овие чувства со слики“ – пишува тој.

Нема да можете да останете рамнодушни на овој „стрип“ кој Паскал го споделува на Денот на мајката.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мајка на 4 мали деца низ хумористични илустрации прикажува како ѝ изгледа животот во изолација

Бред Пит и Џони Деп, Били Ајлиш и Лејди Гага: Артист создава нереални лица „спојувајќи“ славни личности