во ,

27 Моќни илустрации кои ја прикажуваат борбата на медицинските лица со корона вирусот


Артистот Алиреза Пакдел од Иран решил да им оддаде почит на медицинските лица преку неговите илустрации.

39-годишниот илустратор одлично ја доловува суровата реалност на оние кои се во првите редови во оваа војна против невидливиот непријател.

View this post on Instagram

کارتون جدیدم با موضوع : نگهبانان وطن ‏Cartoon by Alireza Pakdel. Homeland Guards ‏#coronavirüsü #covid_19 #alirezapakdel #کروناویروس #کرونا #با_ذکر_منبع_منتشر_کنید #علیرضاپاکدل #بیماری #کروناویروس #کرونا #کرونادرایران #پزشکان #پرستاران #علیرضاپاکدل #کرونا_را_شکست_میدهیم #کرونا_ایران #کرونا_را_جدی_بگیریم #کرونا_را_شکست_می_دهیم #کرونا_را_جدی_بگیریم #قهرمانان #ایرانیان #مبارزه #اخبار #بیماری_کرونا #بدون_اجازه_شر_کنید #منتشر #کنید#در_خانه_بمانیم #درخانه_میمانیم #نباید_کرونا_بگیریم #قرنطینه #کاریکاتور #covid_19 #covid #stayhome

A post shared by A L I R E Z A P A K D E L (@alirezapakdel_artist) on

Медицинските сестри, лекарите и сите вработени во здравството секојдневно го ризикуваат нивниот живот за да ни обезбедат подобро утре.

Погледнете ги моќните илустрации на Алиреза:Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Туторијали како сами дома да си направите заштитна маска

Како треба да изгледаат логоата на светските компании во време на корона?