во , ,

8 Луѓе споделуваат ситуации од секојдневието кои слатко ги насмеале

Дали сте личност која знае да се радува на малите работи од секојдневието? Пронаоѓате ли хумор во сѐ?

Каков би бил животот ако немаме смисла за хумор? Не многу забавен, нели?

Хуморот ни помага да се справиме со проблемите, тешките задачи и да ја пронајдеме убавината на животот во малите работи.

Луѓе споделуваат ситуации од секојдневието кои слатко ги насмеале:

„Направивме 100 фотографии, но испадна дека оваа дефинитивно е најдобра.“

„Купив сечач за пица со облик на мајмунче и ме расположува секојпат кога сечам пица.“

„Со очи лепенки сѐ е позабавно.“

„Од далеку бев сигурен дека е мачка.“

„Не можеле да се сетат покул да го обојат кранот, баш личи на жирафа.“

„Кога не сакаш да платиш плус пари за достава.“

„Некој им нацртал очи на дупките.“

„Кога јајцата ќе се разлеат во форма на насмеана фаца и ќе ти го разубават денот.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Парови за кои не е јасно како сѐ уште се во брак

15 Секојдневни „необјасниви“ фотки кои ќе измамат насмевка на вашето лице