во ,

8 Илустрации за интроверти и екстроверти во време на корона

„Ми фалат луѓе, сакам кафенце на сонце, сакам прошетки, дружби, дома се чувствувам како во некое лудо реално шоу“ би рекол екстроверт, но како реагираат интровертите на карантинот?

И додека некои полудуваат дома по само 3 дена во карантин, им фалат луѓе, кафе средби и забава, други со задоволство ги прифаќаат советите за седење дома затоа што ним и онака ова им е омилена активност.

Разликата помеѓу екстровертите и интровертите е огромна, па така и нивните реакции на моменталната ситуација.

Илустрации како различни луѓе различно реагираат на карантинот:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Познати дами кои не знаат за стареење

4 Комични илустрации за тоа на што нè учат родителите, a што реално прават?