во

5 Вицови за подобро петочно расположение

Се возат две русокоси во автомобилот и таа што вози вреска:

Помош! Не ни работат кочниците!

Другата ѝ одговара:

Не грижи се, на крајот на улицата има знак СТОП.


Новопечен богаташ и се додворува на девојка:

Мала, се знаеме ли ние двајца?

Таа му одговара:

Јас тебе те гледам првпат во живот!

На тоа тој ѝ вели:

Па, како ќе ме знаеш кога по цел ден сум во Мерцедесот!


Па Мујо како ти е во брак со Фата?

Супер! Имаме секс два пати неделно. Таа во петок, јас во вторник.


Полицаец го сретнал Мујо на велосипед и му напишал казна од 1.000 денари затоа што немал кочници, немал светло и немал низа други работи.

Мујо ја платил казната и почнал да се смее.

Полицаецот го прашал зошто се смее.

На тоа Мујо му одговорил:

Хасо тек колку ќе плати, он нема ниту велосипед.


Дошол Мујо од службен пат и ја фаќа Фата во кревет со друг маж. Бесен почнал да вика по неа и ја прашал:

Фато, што прави овој човек во мојот кревет?

На тоа Фата му одговорила:

Чуда Мујо, прави чуда!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Несреќни луѓе кои имаат полош ден од вашиот

25 Луѓе на кои денот е трипати полош од вашиот најстрашен кошмар