во

40 Парови на забавни начини соопштуваат дека зачнале бебе во карантин

Деновите поминати во домашна изолација за многу парови доведоа до позитивен тест за бременост.

Идните мајки и татковци на забавни начини одлучија да ги соопштат вестите за проширувањето на семејството.

„Користевме погрешна заштита“, „Не применувавме социјално дистанцирање“, „Корона бебе“, „Мама и тато не можеа да седат на 2 метри растојание“, „Мама и тато мислеа дека ја имаат сета заштита која им е потребна“ – пишува на креативните пораки.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Стаклена палата, куќа за забави – прошетка низ најлуксузните домови на Џастин Бибер

11 Потресни илустрации што ќе ве натераат да размислите колку ѝ штетиме на планетата