во

38 Мали моменти низ илустрации: Како изгледаат љубовните врски зад затворени врати кога никој не гледа?

Заљубените парови се однесуваат сосема поразлично во интимна атмосфера отколку што се однесуваат во јавност или на фотографиите што ги споделуваат на социјалните мрежи.

Артистика низ илустрации ги прикажува оние мали моменти од врската, кои се случуваат кога никој не гледа, зад затворени врати. Аманда Олиандер ги создава цртежите инспирирана од нејзиниот брак и од романтичните врски на луѓето кои ги познава.

Талентираната Американка на забавен начин ја насликува интимната страна на врските која не е секогаш гламурозна како на фотографиите на интернет.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Илустрации покажуваат дека на светот има два типа на луѓе

13 Ситуации од животот на трудниците низ илустрации