во ,

20 „Пред и потоа“ споредби за мотивација – неверојатни луѓе кои ја добиле битката со килограмите

Борбата со килограмите може да биде сурова, а искушението да се откажете – преголемо. Но, некои луѓе успеале да стигнат до својата цел.

Лесно е да си кажете дека од денес ќе внимавате на исхраната и ќе почнете со вежбање, но за да се држите до ова, потребна е челична волја. Ако и вие водите војна со килограмите, веројатно се имате откажано неколкупати, па важно е да знаете дека вашата мисија не е невозможна.

Кога ќе ги погледнете успешните приказни на овие луѓе, сигурно ќе добиете барем малку инспирација да продолжите понатаму:

„Ослабев над 100 килограми со диета, вежбање и ослободување од негативните мисли“

„Мислам дека лицето на втората фотографија покажува како се чувствувам. И самиот се изненадив од она што го постигнав за 150 денови“

„Не сакав кога син ми ќе порасне да ме посетува на гробишта“

„Моето достигнување за 3 години“

„Ослабев 60 килограми и ја задржав линијата 7 години“

„За 630 денови, над 100 килограми помалку“

„Мојот напредок“

„Од 136 до 60 килограми“

„Колку се променив за само 3 години“

„Моето слабеење во текот на една година“

„Истото место, 2 години подоцна“

„Желбата за промена беше многу поголема од стравот“

„Последниот натпревар на Коби Брајант ме инспирира да почнам да вежбам“

„Конечно го сакам она што го гледам во огледалото!“

„Успеав да ослабам 60 килограми!“

„Пред две години и денес“

„Септември 2018 и септември 2019“

„После 10 години депресија и пропаднат брак, успеав да направам промена“

„Пред и после позитивната промена во мојот живот“

„За една и пол година, со сопругата се ослободивме од вишокот килограми“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Пикачу ти си? Жена случајно си ја направи мачката жолта, затоа што ја лечела со народен лек

12 Навики кои треба да ги примените во 30-ите за да бидете здрави целиот живот