во

20 Најсмешни реакции на твитерџиите по објавата дека Канје ќе се кандидира за претседател на САД

„Не дозволувајте Ким да стане прва дама на САД“, „Проверете дали Симпсонови го имаат предвидено Канје како претседател“ – ова се дел од твитовите по веста која го шокираше светот – Канје Вест ќе се кандидира за претседател на САД…

Веста дека Канје Вест ќе се кандидира за претседател го шокираше светот, а ѕвездите и твитерџиите не останаа рамнодушни, па Твитер е преполн со смешни реакции.

Замислувате ли Канје Вест да биде на чело на САД, а Ким Кардашијан да го достигне врвот и да стане прва дама?

Канје Вест објави на Твитер дека ќе се кандидира за овогодишните избори, но потоа се предомисли и во знак на почит кон претседателот Трамп кој оваа година повторно се кандидира, раперот го помести кандидирањето за изборите во 2024-та.

Не знаеме дали навистина ќе го одржи ветувањето, но со сигурност предизвика бурни реакции.

Твитерџиите се пошегуваа дека Крис Џенер се подготвува за ново реално шоу во Белата Куќа…

Белата Куќа пред и по Кардашијанс

Да провериме дали Симпсонови предвиделе нешто и за Канје…

Уште интересни твитови предизвикани од веста за Канје:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

10 Трикови за среќен живот кои Македонците можат да ги научат од Скандинавците

9 Работи што никако не смеете да ги допирате во туѓиот дом