во ,

15 Фотографии прикажуваат работи што се случуваат само еднаш во животот

Некогаш на сите ни се случуваат нешта за кои мислиме дека се невозможни, па ги гледаме како мали чуда.

Денес, пак, сите имаме и камера во нашиот џеб, па лесно можеме да ги овековечиме овие ретки моменти кои се случуваат само еднаш во животот.

Во продолжение неколку забавни фотки од вакви ретки ситуации:

„Ми падна паричка на земјата и еве што се случи“.

„Не ми се верува како се заглавија апчињата“.

„Дрвото падна, ја сруши ограда, но и ја замени“.

„На кактусот застана меурче кое не пукна од игличките“.

„Две макарони се спасија од тенџерето“.

„Мачката ме изгреба – изгледа како логото на McDonald’s“.

„Го постигнав невозможното!“

„Може некој да ми објасни што се случува?“

„Најдов гуштер со две симетрични опашки“.

„Најдов судоку со грешка – бројот 7 го има двапати во средната колона“

Експерт за пикадо

„Колкави се шансите да ви се паднат две јајца со по две жолчки?“

Изгледа и не се така мали

„Во дрвото удри гром и буквално го излупи“

„Гледајте каков цвет порасна од кактусот!“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 „Маки“ кои ги имаме со повозрасните за да научат како да ракуваат со паметен телефон

Ка бе така тато?! И това пред Нова година и Божич?!