во ,

15 Фотографии докажуваат дека и готвачите имаат смисла за хумор

Келнер дошол на работа во неговиот диносаурус костим.

  • Мојот шеф ќе му ја покачи платата, ако успее го подигне духот на персоналот.

„Од сега па натаму, јас сум Мафинмен.”

„Сите тие приказни за најдобриот начин на сечење пиперки ме наведоа до забавна идеја. Зошто не му дозволиме на гостинот да ја исече пиперката по негов вкус?”

„Претворив едно јадење дома во насмеано лице.“

“Изгледам добро.”

“Шегите на ноќната смена.”

“Јајца”.

Календарот што готвачот го нарачал за кујната: „Мрзлива јога“.

„Морав да правам чевли за тие стапала!“

Безбедноста на прво место.

Кога на готвачот му е здодевно.

Задржте ја вашата смисла за хумор!

„Не нуркај“.

“Дали некој друг ја има оваа одлична фотографија на работа?”

„На работа направив куќа за ѓумбир.”

Кој има најголема капа, тој е главен.

„Mи требаа 5 минути да го измерам чизкејкот“.

„Празот во нашиот фрижидер“.

„Ова го најдов на полица во нашиот магацин.”

„Еден комичар кратко време работел како готвач. Решил да се пошегува со сопственикот на ресторанот: рекол дека сам ќе ја однесе чинијата во салата.”

„Сопственикот го проба стекот што готвачот го зготви на скара и праша какво е месото. А готвачот одговорил: „Ова воопшто не е месо, туку туна. Денеска е 1 април“. И вредеше насмевката. Испадна дека е навистина риба, но по текстура и вкус е многу слична на месото. Вистина е дека сопственикот не ги ценел шегите и му изрекол парична казна на готвачот за да има поголема почит во иднина.”

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Луѓе кои успеале да направат вистински рај од својата спална соба

10+ Неверојатни работи од животот во Данска кои ќе ве изненадат