во

15 Урнебесни слики од деца кои совршено ги доловуваат „маките“ на родителите

Децата навистина си живеат во свој свет со свои правила и обично што и да наумат, ќе го направат.

Најчесто делуваат импулсивно и не можат да размислат за последиците, па доста често се наоѓаат во смешни ситуации.

Можеби за родителите овие ситуации предизвикуваат само главоболка, но дефинитивно можат да го насмеат кој било друг.

Погледнете неколку фотки од вакви смешни ситуации што сигурно ќе ви го подобрат расположението:

„Штом се стиши, знаев дека прави некоја беља“

„Го најде совршеното место за криење“

Сите го правевме ова како мали

„Децата отворија перница и сега собата е прекриена со топчиња стиропор“

„Магичниот трик на ќерката – направи да исчезне последната ролна тоалетна“

„Првиот клиент во салонот за убавина на ќерките“

„Како родители, ние имаме секакви улоги. На пример, денес сум кревет за ќерката“

„До мама секогаш има место за сите“

„Синчето ја отвори кутијата наопаку“

Деца…

„Му помагаат на татко им да се врати во форма“

„Има доволно пица за сите. Или не?“

„Малку вежбање пред спиење“

„Сакал да личи на татко му“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Фотошоп „експерти“ на социјалните мрежи кои ќе ве натераат дасе фатите за глава

14 Девојки споделуваат „специјалитети“ од нивните дечковци