во

15 Смешни и бизарни фотографии од венчавки: Венчаница со Владимир Путин, свадба во продавница

За многу луѓе венчавката е еден од најважните мигови во нивните животи, па се обидуваат да ја направат што е можно посовршена. Но, она што е совршено за една личност, за повеќето може да изгледа како најголемата глупост.

Токму поради ова, денес онлајн можете да најдете илјадници фотографии од бизарни венчавки. Некогаш, пак, иако прославата е одлична, гостите се оние кои намерно или ненамерно ја расипуваат свадбата.

Погледнете неколку смешни и бизарни фотографии од венчавки кои се споделени онлајн:

„Ова ми е омилената свадбена фотографија“

„Свадбата на чичко ми во Лас Вегас. Следевме онлајн пренос“

„На мојата венчавка, имаше девојка со бел фустан и на сите фотографии застануваше во средината. Но, фотографот ми рече дека ќе го среди проблемот – ја отстрани од сите фотки“

„Поканата за свадба што ја добив од најдобриот пријател“

„Секоја девојка сонува да ја носат во раце на денот на нејзината венчавка“

„Жената во белиот фустан не е невестата“

„Воопшто не очекував дека ќе видам свадба во продавница“

„Ја гледа ли некој невестата? Не можам да ја најдам“

„Како ќе се чувствувате ако некој дојде со ваков фустан на вашата свадба?“

„Фотографија од свадба во Русија“

„Кога украсите на тортата носат заштитни маски, но не и гостите…“

„Навистина чудно“

„Венчавка во маркет на бензинска станица“

„Момчето си го носеше лаптопот на неговата свадба“

„Сакале тортата да лични на невестата…“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Најбизарните градби ширум светот, споделени на Фејсбук: Колиба што виси, куќа во форма на тоалетна школка

22 Примери за совршено исмевање на Инстаграм фотките и враќање во реалноста