во

15 Најсмешните твитови за Васко Жабата: „Водам сериозни бизнис разговори, а во глава ми ѕвони Васко жабата“

„На шала на смеа, ќе ја чуете васко жабата на свадба сезонава / Ако првиот свадбен танц не ни е на “Васко жабата” не ја ни женам“ – ова се дел од твитовите на Балканците за бугарската песна која стана хит во регионот. Дали и на вас не ви излегува од глава „На китарата Васко жабата“? Кој е Васко жабата?

Последнава недела сите се опседнати со стиховите од „На китарата Васко жабата“ и на никој не му излегува од глава оваа нумера.

Станува збор за бугарска песна, која случајно стана вирален хит на социјалните мрежи, чиј текст нема никаква логика, но е заразна и на повеќето им го „мачи“ мозокот.

Оригинално, песната која постои веќе 8 години, се вика „Комбайна-вършачка“ и е изведена од бугарски бенд „Оркестър Камчия“, а во рефренот се пее „на гитарата е Васко жабата, тој ќе пее драги гости само за вас“.

Пробувајќи да одгатнат кој е Васко жабата, сите почнаа да споделуваат фотка од човекот кој всушност е пејач во бендот, а сега се претпоставува дека Васко жабата е другиот член од бендот (иако ниту тој не свири на гитара). Сепак, останува мистерија дали текстот е воопшто поврзан со самиот бенд.

Многумина ја мразат песната и не можат да поднесат (со право) што дел од луѓето се опседнати со неа, но и оние кои се „заразени“ посакуваат да ја извадат од глава, иако борбата е тешка.

Најсмешните твитови и мемиња од регионот на тема „Васко жабата“:

https://twitter.com/Kafedzikata/status/1557231905682165760?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1557231905682165760%7Ctwgr%5E09cb0d18135b66e6fbbd19e3eb1715633045ddbe%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fzabava%2Fhumor%2F95223-vodam-seriozni-biznis-razgovori-a-vo-glava-mi-dzvoni-vasko-zhabata-najsmeshnite-tvitovi-za-hit-pesnata-koj-e-likot-za-kogo-pee-cel-balkan%3Fshowall%3D1

https://twitter.com/onlyhestia/status/1557129995612479488?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1557129995612479488%7Ctwgr%5E09cb0d18135b66e6fbbd19e3eb1715633045ddbe%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fzabava%2Fhumor%2F95223-vodam-seriozni-biznis-razgovori-a-vo-glava-mi-dzvoni-vasko-zhabata-najsmeshnite-tvitovi-za-hit-pesnata-koj-e-likot-za-kogo-pee-cel-balkan%3Fshowall%3D1

„Водам сериозни деловни разговори, а во глава ми одѕвонува само на гитарата Васко жабата, ова е мојот крај“

„Брат ми ми ја праќа Васко Жабата, а тука Васко е химна веќе месец дена“

„Си ја слушал васко жабата?“ – совршено прашање за прв љубовен состанок.

https://twitter.com/GMiserochi/status/1557006423405502467?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1557006423405502467%7Ctwgr%5E09cb0d18135b66e6fbbd19e3eb1715633045ddbe%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.crnobelo.com%2Fzabava%2Fhumor%2F95223-vodam-seriozni-biznis-razgovori-a-vo-glava-mi-dzvoni-vasko-zhabata-najsmeshnite-tvitovi-za-hit-pesnata-koj-e-likot-za-kogo-pee-cel-balkan%3Fshowall%3D1

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мистеријата на напуштениот авион во поле на Бали: Никој не знае како стигнал таму

Ново најниско слетување? Погледнете колку блиску минува авионот до луѓето на аеродромот во Скијатос