во

14 Фотографии во кои ќе се пронајдат сите оние кои се во брак

Кога ќе стапите во брак, ќе мора да научите да се адаптирате на партнерот, дури и на неговите најлоши навики.

Но, ако сте добар спој со партнерот, овие лоши навики и недостатоци ќе ви станат и малку смешни.

Брачниот живот си носи свои предизвици, но, уште поважно, и многу забавни и прекрасни моменти.

Па, погледнете неколку фотки од корисниците на Reddit кои одлично го доловуваат брачниот живот:

„Во бракот е важно да делите (речиси) сè“

„Сопругата конечно откри каде го кријам Snickers сладоледот“

„Во брак сум една година и ова одлично ги сумира жртвите што треба да ги правам. Мојот сендвич е лево“

„Ова е тајната за успешен и долг брак кога делите ист тоалет“

„Утрово сопругот беше лут, па ја наместил само неговата половина од креветот“

„Сопругот стави нова ролна тоалетна хартија“

„Кога јас го местам креветот vs. кога сопругот го мести креветот“

„Кога се разбудив открив дека сопругата ја преместила закачалката“

„Како грижлив сопруг, не ги исчистив влакната на сопругата од кадата, туку го направив ова ремек-дело“

„Изминативе 3 години сопругата ми прави торта со ликот Јоши. Изгледаат ужасно, но не ми е грижа“

„Сопругот имаше лош ден на работа, па низ целиот стан наместив пластични очи за да го расположам“

„Направив благи кифлички со портокал за сопругот. Како изненадување, на една од нив има растопен кашкавал“

„Сопругата ги ставила декорациите за Ноќта на вештерките зад вратата од подрумот. За малку ќе имав инфаркт“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Фотографии докажуваат дека не сте единствени ако денот ви тргнал наопаку

Го немало Господ цела недела во рајот. Се појавува тој конечно, па Свети Петар го прашува…