во ,

14 Неуспешни обиди за готвење кои сигурно се полоши од вашите

Дури и на оние кои се поискусни во кујна, може да им се случи фијаско кога експериментираат или пробуваат некој покомплициран рецепт.

Најсмешните промашувања дефинитивно настануваат со десертите, особено кога некој се обидува да направи торта, мафини и слично во форма на некој популарен лик или животно.

Во продолжение неколку смешни фотки од неуспешни обиди за готвење:

„Се колнам дека не направив ужасни мафини само за да ги објавам на интернет“.

„Сестра ми направи торта. Не изгледа најдобро, но барем може да се јаде“.

„Сопругата проба да направи колачиња“.

„Мојата прва, а најверојатно и последна торта“.

„Децата ми побараа торта во форма на зајче, па морав да импровизирам“.

„Си направив торта и цела ја изедов сама. Грда е, но вкусна“.

„Сакав да направам јагоди со чоколадо, но немав јагоди. Па, погледнете ги моите зрна грозје со чоколадо“.

„3-годишниот син ми побара двопек со грашок“.

„Многу сум разочарана од тортата што ја порачавме. Му го уништија роденденот на синот“.

„Тато почна да вари јајца, па излезе од дома на неколку часа“.

„Ми требаа два часа за да го направам овој кошмар“:

„Сакав да направам роденденска торта на синот – сината ја заменив со неговата омилена боја“.

„Морничави палачинки за моите дечиња“.

„Мафините што ги направив за роденденот на ќерка ми“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 Фотографии кои може да ги направат само Русите – како изгледа секојдневието таму?

16 Урнебесни мемиња на сметка на женските „маки“