во

12 Работи што сме ги правеле пред 10 години, а денес ни изгледаат смешно

Времињата се менуваат, па така она што било актуелно пред 10-15 години, денес е смешно, ужасно и срамно.

Дали и вие кога ќе ги погледнете старите фотки се срамите од вашите постапки? Како би изгледало тоа денес?

Се потсетуваме на неколку работи кои сите ги правеле пред 10-тина години, а денес никој не би ги повотрил:

Сликање со лоши филтри на телефон

Фотографирање со рацете во несфатен круг

Пишување со мали и големи букви и користење на многу симболи

Игравте ли и вие Фарма?

Селфи со дигитален апарат во огледало

Емо стил

Несфатено позирање

Светење со ласер во невини луѓе и шегување на туѓа сметка

Ужасни шатирани прамени

Плаќање со пораки за телефонот да ви ѕвони со омилената песна

Експеримент – ментол во Coca Cola

- Следна Страница -

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Абе чоек кај најде сега?

Значи брат, само тебе може да ти се случи жена ти да ти избега уште во првата недела по свадбата…