во ,

12 Идеи и дизајни кои го прават држењето на растојание полесно

Дизајнерите периодов имаат полни раце работа, а посебно се фокусираат на идејата како светот ќе функционира пост-короната.

Како да држиме растојание, да се дистанцираме од луѓето, а да не ги загубиме меѓучовечките односи?

Како да ги правиме стандардните работи, како вечера во ресторан или лежење на трева во парк, без да бидеме ризик за себе и за другите?

Неколку идеи и дизајни кои излегоа периодов:

Распоред на седиштата во авионите

Капи за држење растојание додека јадете

Пост-корона училница

Канцеларии во океан систем

Држење растојание без чувство на осаменост и празнина

Романтична вечера во Амстердам, во стаклени куќички

Кругови во парковите за да се почитува личниот простор

Вежбање во пластични балони

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Работи што никако не смеете да ги допирате во туѓиот дом

Стаклена палата, куќа за забави – прошетка низ најлуксузните домови на Џастин Бибер