во

11 Tрендови во уредувањето што ќе исчезнат во 2021-ва и нови што ќе дојдат

Во 2021-ва слободно при уредувањето на ентериерот искористете ги украсите од домовите на вашите баби и дедовци кои будат носталгија.


Трендовите во уредувањето доаѓаат, си заминуваат, а неретко по извесен период се враќаат.

Што ни носи 2021-ва година?

Кои трендови ќе бидат застарени, а кои нови ќе настапат на сцената?

Трендови што ќе исчезнат во 2021:

Кујни во сива боја

Ентериер комплетно обоен во бело

Ретро парчиња мебел од 50-тите и 60-тите

Ѕидови во боја

Парчиња мебел во идентичен стил

Трендови што ќе ни ги донесе 2021:

Украси од домовите на нашите баби и дедовци –  детали што симболизираат традиција и будат носталгија

Тапети на ѕидовите за додавање на драматичен изглед на собите

Рустични плочки со впечатливи дезени

Зелени плакарчиња во кујните

Индустриски дизајн и во уредувањето на домовите, не само на локалите како во 2020

Комбинација за дрво, коноп и плетки за топол изглед на спалните соби

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Неверојатни факти за славните личности кои веројатно не сте ги знаеле

15 Фото-докази дека Швеѓаните веќе живеат во иднината