во , ,

11 Кул трендови од раните 2000-ти кои се враќаат на голема врата

Иако е јасно дека модата секогаш „се враќа“, за некои трендови едногласно сметаме дека нема потреба повторно да бидат хит.

Но, на големо изненадување на многумина, периодов се случува токму тоа.

Трендовите од раните 2000-ти на кои се чудевме најмногу, сега повторно доминираат на модната сцена.

11 модни трендови за кои никој не веруваше дека ќе се вратат:

Тенки веѓи

Многу кратки здолништа

„Детски“ опавчиња

Контурирање на усните со молив што е потемен од карминот

Летен фустан или здолниште во комбинација со чизми

Парчиња со многу исечоци

Дречливи комбинации

Сенка за очи со студена нијанса

Светли прамени на делот кај шишките

Отворени чевли во комбинација со хулахопки

Гладијаторки

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Уникатни работи создадени со љубов кон луѓето

Физичар објавил фотографија од парче колбас и напишал дека е најблиска ѕвезда до Сонцето, а потоа се извинил