во

10 Фото докази дека животот е поироничен од што мислиме

Ви се случува ли со часови да барате паркинг и на крај да доживеете спектакл на одбраното место? Животот е преполн со иронични ситуации понекогаш…

Универзумот понекогаш навистина има смисла за хумор. Сигурно и вие барем неколкупати во животот сте се нашле во некои неверојатно иронични ситуации.

Луѓе на Reddit споделуваат фотографии со кои докажуваат дека животот навистина како да си игра игри со нас понекогаш.

Фото докази дека животот е поироничен од што мислиме:

„Во Данска бил доставен телевизор на одредена улица и оставен надвор на дожд, бидејќи немало куќа – го погрешиле градот.“

„Вчера си го изгубив капачето од мојот УСБ стик, но денес го пронајдов јадејќи ги тестенините од вчера.“

„Минатиот викенд мојата сопруга ја остави кремата за сончање на масата во дворот.“

„Ја вклучив скарата и 10 минути го барав пластичниот послужавник.“

„Појдов до маркет мислејќи дека тоа во џебот ми е заштитната маска за лице, но бил чорап.“

„Денес мојата девојка полни 23 години, а јас треба да ѝ купам свеќички.“

„Имаше подобри места за паркирање, но ги оставив за послабите возачи, а универзумот вака ми се заблагодари…“

„Само еден пат водеше до нашата дестинација и еве што се случи…“

„Работам во огромна медицинска компанија и неодамна ни кажаа дека работата на секој од нас многу се цени и ни дадоа ваков подарок…“

„По години штедење конечно отидов да го видам култниот мост Голден Гејт во Сан Франциско и ова ме дочека.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Стереотипи што требаше да останат во минатото, но сепак ни штетат денес

Зошто вашето куче си ја брка опашката и уште 9 објаснувања за најчестите однесувања на миленикот