во , ,

10 Фотографии кои докажуваат дека не ги фрламе предметите, иако одамна им дошол крајот

Четка за заби со две-три влакна и чорапи кои веќе станале проѕирни – на некои луѓе им е тешко да се одделат од предметите што ги користат секојдневно. Се пронаоѓате ли?

Иако сите сакаме предметите што ги користиме да ни траат долго, јасно ни е дека кога-тогаш мора да ги фрлиме.

Без разлика дали бидејќи се скршиле, се „истрошиле“ или се расипале, многу предмети по некое време мораме да ги замениме со нови.

Но, изгледа на некои луѓе им е тешко да се разделат со работите што ги користеле со години.

Смешни фотки од предмети кои одамна требало да бидат фрлени:

Скршена картичка „поправена“ со конец

Неупотреблив џогер

Максимално искористен молив

Нож за сечење

Чорапи кои станале проѕирни

Четка за заби со две-три влакна

Лаптоп кој се држи со „последни сили“

Далечински управувач

Сунѓер за садови

Рачка за играње

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мила со писмово ти испраќам чек со илјада бакнежи…

15 Екстремно скапи работи во Дубаи, кои (најверојатно) можете да ги видите само таму