во

10 Работи кои лесно би можеле да бидат дел од филм, но се случиле во реалниот живот

Кој од нас не сака возбудливи филмови каде што заговорот се развива непредвидливо, а кул визуелните ефекти додаваат елемент на изненадување? Понекогаш животот ни покажува приказни што лесно може да се пласираат на големото платно.

Оваа куќа има скриена просторија

Бабата го слави својот 110-ти роденден

Првиот прстен ѝ бил премногу голем па нејзиниот вереник ѝ купил прстен за секој ден од неделата.

Неовајс комета лета над магла

„Татко ми ми изгради студио за шминка, од нула. Никогаш порано не градел нешто, ова му беше прв пат.“

„Јас и брат ми со параглајдер на италијанските Алпи“

Кога некој навистина знае како да го диверзифицира монотониот проток на сообраќај:

„Чудни работи се случуваат во областа Хантсавичи во Белорусија“.

Мечка стапнала на прекривката за базенот

„Ова сум јас и мојот биолошки татко од Русија. Ме посвои семејство од Нов Зеланд. Тој не знаеше дека постојам “.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Факти од кои ќе сфатите колку сурово брзо поминува времето

11 Совршено нормални работи од кои луѓето не треба да се срамат