во

10 Катастрофални модни грешки што мажите сè уште ги прават

Ако сакате секогаш да изгледате беспрекорно, обидете се да ги избегнете овие модни грешки:

Вашето сако е премногу долго или премногу кратко

Речиси сите маици што ги имате се со слика или лого

Купувате погрешен број панталони, со надеж дека во иднина ќе ви бидат точни

Ви се познава маицата под кошулата

Носите премногу модни додатоци

Носите сандали со чорапи

Ги носите сите бои одеднаш

Комбинирате секакви костими со патики – класичните некогаш не одговараат во оваа комбинација

Постојано ги ставате маиците во панталоните

Одбирате премала или преголема вратоврска – за маж со просечна висина, вратоврската би требало да биде широка 7-9 сантиметри

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Фото докази дека ужасно грешиме кога судиме некому според изгледот

Како изгледа „Пипи Долгиот Чорап“ 50 години подоцна?