во

10 Девојки кои ја следеле модата и се „модифицирале“, но подоцна се предомислиле

Во последниве години, природната убавина е во мода и се повеќе жени се откажуваат од очигледна модернизација и подобрувања на изгледот. Многумина дури и престануваат да користат шминка, фокусирајќи се повеќе на своите производи за нега. Други престануваат да ја бојадисуваат косата и користат само лак за нокти.

„Порано бев зависник од полнила за усни. На првата фотографија сум пред инјекции, на втората – по 3 мл филер, на третата – 7 месеци без инјекции “.

„Се обидувам да се сакам себеси онаков каква каква што сум. Еве ме без капка шминка “.

„Само што го отстранив пирсингот на носот.“

„Збогум на моите 18 пирсинзи! Ми се чинеше дека пирсингот ме прави посебна, но сега веќе не ми треба, сфатив дека сум посебна и без него “

„Моите усни со полнила и откако ќе ги нема филерите“.

„Мојот неуспех во микроблејдинг и процес на отстранување“

„Конечно се прифатив без шминка“

„Усни со полнила и откако ќе се растворат полнилата”

„Наместо да инјектирам ботокс во брчките на моето чело, само направив шишки.“

„Пред 3 години, сопругата престана да ја бојадисува косата“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Девојки покажуваат како ги насамаруваат мажите со своите „совршени“ фотографии на социјалните мрежи

6 Примери за тоа како некој само ве залажува наместо искрено да се извини