во ,

20 Трагикомични фотографии кога жени ќе отидат во непроверен салон за убавина

Скоро секоја жена посетува салон за убавина, без разлика дали за фризура, шминка, маникир или нешто друго.

Исто така, секоја жена знае дека пред да отиде во нов салон, препорачливо е да направи мало истражување онлајн или да поразговара со некој кој веќе го посетил салонот.

Сепак, одвреме-навреме сите сакаме да ризикуваме, па на многу жени им се случува да отидат во непроверен салон. Некогаш ризикот се исплаќа, но некогаш резултатот е трагикомичен.

Неколку жени кои отишле во непроверен салон за убавина и останале разочарани:

„Што ѝ се случи на клиентка откако отиде во друг салон без да истражи за него. Не ми се веруваше што гледам. Платила 40 долари за ова“.

„Не мислев дека ќе ми ја нацртаат и стрелката од маусот“.

„60 долари за ’професионална‘ шминка за Ноќта на вештерките. Побарав да ме нашминкаат како на фотографијата лево и да додадат малку лажна крв кај устата“.

„Да не се малку дебели?“

„Да, беше во фризерски салон. И да, плачеше кога си ја виде косата“.

„Наводно фризерката ’немала поим‘ како се случило ова“.

„Што сакав, а што добив за 400 долари. Се чувствувам како идиот“.

„Очекување vs. реалност“.

„Што сакав, а што ми направија“.

„На фризерката ѝ ја покажав фотографијата лево“.

„Сакав едноставен маникир за мојата венчавка. Еве што ми направија. Бев разочарана, но и не можев да престанам да се смеам“.

„Во последно време, на социјалните мрежи често ја гледам оваа фотографија како реклама за студио за шминкање. Мејкап артистката наплаќа по 85 долари за шминка“.

„Сестра ми си направи маникир кај ’професионалец‘“.

„Сестра ми си ги среди ноктите за венчавка“.

„Што сакав, а што добив“.

„Лево е мојата коса вообичаено, а десно откако си заминав од фризер“.

„Бев на шминкање. Не можам да дишам, треба да платам за ова“.

„Моите веѓи по ’микроблејдинг‘ третман“.

„Што сакав, а што ми направија“.

„Сестра ми беше на фризер“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Фотографии кои ќе треба да ги погледнете двапати за да сфатите дека очите ве лажат

Кога сакате да заштедите на добар мајстор и услугата нема да излезе како што замислувате