во ,

Ретро табла со прекинувачи за тоалет – ја имавме во речиси сите домови во Македонија


Ќе се насмеете слатко на овој спомен од нашите домови некогаш… Така беше во голем дел од македонските, а и општо балканските, домови, зарем не?

На српскиот Инстаграм профил „Дете Деведесетих“ често се споделуваат шеги за разни работи од минатото.

Некои од тие шеги на тема ретро работи ќе ве насмеат до солзи, особено оваа со ретро таблата со прекинувачи (индикатор) за во тоалет.

Ако и вие ја имавте дома, се сеќавате дека едното од копчињата не можевте да го притиснете, другото не функционираше, третото беше поврзано со погрешна работа…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

9 Навики на Италијанките поради кои важат за совршени жени

Поучна приказна: Кренете раце од тврдоглавото магаре (кое ве убедува дека тревата е сина)