во

Оди Влав по улица и среќава пријател исто така Влав, па го прашува…


Оди Влав по улица и среќава пријател исто така Влав, па го прашува:

– Каде бе пријателе?

– Еве одам во продавница. Ми се скрши забец од чешелот, па одам да си купам нов.

– Море комшија, па не мора да купуваш нов чешел само заради еден забец.

– Е морам, тој беше последниот…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 Смешни вицови кои ќе ви го развеселат денот

Купува Влав чоколада за да ја израдува жена си дома…