во

Лекарскиот извештај од болницата кој го насмеа целиот Балкан


На Фејсбук страницата „Имочки црњаци“ се појави необичен лекарски извештај од болница во Далмација.

– Пациентката доаѓа поради ласерско-контузија рана на дорзумот на левата рака, која ја заработила кога врз неа паднала пршутата – пишува во наодот кој насмеал многумина, па бројни шеги  за неа веднаш следеше и реакција на корисниците Фејсбук.

Добра пршута оваа година, најдобра терапија за тоа е да пробаш пршута, веднаш нека стави фета на раната, да ја залечи, загрижен сум дали е добра пршутата, ова се само дел од коментарите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ленд Ровер налета на мала Тојота, не си помина убаво

На најбогатиот човек во светот во 1970 му го киднапирале внукот, а тој одбил да плати! Еве и зошто!