во ,

Како ќе го крстите новороденчето?

Во болница, докторот ја прашува мајката:

– Како ќе го крстите новороденчето?

– Тодор, како татко му.

– Душо, јас сум Иво

– Или Иво, како маж ми!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мажот се вратил дома порано од работа и ја фатил жената со швалерот…

45-ти ден карантин. Мажот стои до прозорецот, а жената го прашува…