во

Како познатите карактери од Дизни би изгледале во реалниот живот

28-годишниот фински уметник Џирка пораснал со Дизни и неговите ликови станале негов непресушен извор на инспирација. Во последните неколку години, Џирка ги создава нивните портрети, а истите изгледаат неверојатно реалистично.

Elsa

Anna

Kristoff

Eugene Fitzherbert / Flynn Rider

Ursula

Следна Страница

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

17 Реалистични верзии на цртаните ликови кои не би сакале да ги сретнете на улица

Кога работиш кај приватњак за 200 евра месечно