во

„Каде да си ги ставам нозете“ и уште 13 фото докази за маките на високите луѓе

Од неможност да пронајдат соодветна облека до чудна поза при миење садови, кои се маките на високите луѓе?

Дали копнеете по уште некој сантиметар висина? Дали сакате да бидете повисоки од што сте?

Овие фотографии можеби ќе ве премислат околу желбите:

„Јас сум висока 190 сантиметри, конечно најдов облека што ми прилега, славаммм! Упс, ми ја нема главата на фотката.“

„Автомобилов дефинитивно не е создаден за високи луѓе.“

„Јас сум висока 195 сантриметри, а мојот партнер 170 и за среќа не е од оние што се плашат од високи девојки.“

„Каде да ги ставам моите нозе? Секој пат кога летам со авион го имам истиот проблем.“

„Се чувствувам како сардина во конзерва.“

„Висока сум 195 сантиметри, ѝ дадов на другарка ми да ги користи моите фармерки како ќебе.“

„Јапонија не е земја за нас високите луѓе (висок сум 200 сантиметри).“

„Висока сум 185 сантиметри и со сигурност тврдам дека овие панталони се доволно долги.“

„Мојата пријателка од 182 сантиметри и нејзините колешки.“

„Како да се истуширам? Висок сум 193 сантиметри.“

„Имам 193 сантиметри и немам како да се видам на огледало.“

„Кој ги мие чиниите во ваква поза?“

„Истата јакна кога ја носам јас (193 сантиметри) и мајка ми (167 сантиметри).“

„Бев на шопинг во трговски центар во Јордан и ова ме дочека.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Луѓе споделуваат фрустрирачки незгоди од нивните домови: Скршена врата од фрижидер, заборавен прозорец во зима

8 Илустрации покажуваат со кои навики сами си го отежнувате животот и залудно ги обвинувате другите за тоа