во ,

Запознајте ја Монголката, која ги има вторите најдолги нозе во светот

Оваа девојка која живее во САД, но потекнува од Монголија, Рентсенхорло Буд, или само Рен, е многу често во центарот на вниманието. И сè е затоа што таа гордо е исправена со своите 205 сантиметри и со нозе подолги од 127 сантиметри, што ја става на списокот на жени со најдолги нозе. Таа имала многу предизвицу во животот, но сега се прифатила каква што е и ја негува својата убавина.

„Добрите работи доаѓаат во високи пакувања.“, така вели за себе Рен. На 29 години, Рени може да се пофали со едни од најдолгите нозе во светот, поточно 134,5 см. Се чини дека наоѓањето соодветен пар панталони или здолниште е доста тешка битка за неа. Рен моментално живее во Чикаго во САД, но првично потекнува од Монголија.

Рени ги наследила своите „високи“ гени од нејзините родители: нејзиниот татко е висок 210 см, а нејзината мајка 185 см. Таа вели дека таквата висина носи неповолности и предности. Покрај комплицираните организации за шопинг, девојката честопати ја удира главата на ниски влезови, но во исто време, може да добие работи што ѝ се потребни од високи полици.

Денес, Екатерина Лисина од Русија го држи Гинисовиот рекорд затоа што има најдолг пар на нозете во светот. Нејзините нозе и нозете на Рени се скоро со иста должина (132 и 134 см), што всушност ја прави Рени сопственик на најдолгите нозе на светот. Што се однесува до сега, Рени не се пријавила за Гинисовата книга на светски рекорди.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Луѓе чии вештини за шминкање можат да направат некој да изгледа како милион долари

Пред да решите да се тетовирате, задолжително видете ги овие тетоважи