во

Жена оди на гинеколог со мажот. Докторот внимателно гледа на ехо…

Жена оди на гинеколог со мажот. Докторот внимателно гледа на ехо, мажот застанал до него и тој зјапа во екранот. После кратко време докторот му вели на мажот:

– Го гледате ли ова?

– Да.

– Е па честито! Ќе станете татко!

– Ама тоа не е можно, јас толку многу внимавав.

Докторот го потапкува по рамото и со насмевка му вели:

– Тоа пријателе ти е како во сообраќајот – ти може си внимавал, ама другите – не.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ги повикавме пријателите на скара во нашата викендичка. Ама зборавивме да купиме печурки…

Леле што убав сон сонив – како за 8-ми март ми даваш прекрасна бунда и дијамантски прстен!