во ,

Драги, сакам да ти кажам нешто ама не знам како ќе реагираш…

Живееме во гарсоњера. Се враќам дома од работа, вадам маска, ракавици, се дезинфицирам, а жена ми зготвила вечера каква што не сум јадел долго време. Свеќи, вино, десерт, сѐ по ред и на крај ми вели:

– Драги, сакам да ти кажам нешто ама не знам како ќе реагираш.

– Кажи душо слободно, што и да е.

– Наскоро ќе бидеме тројца!

– Господи! Каква среќа! Сигурна ли си?

– Да, да, 100%. Мама ми се јави сабајле, утре доаѓа на гости и ќе биде кај нас додека трае карантинот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кој е подобар во кревет, мажот или љубовникот?

9 Прекрасни илустрации ја прикажуваат врската мајка-син, а кои ќе ја разнежат секоја жена