во

Децата од ’90-тите ќе разберат: Работи кои ги гледавме само кај баба и дедо дома

Колку блиску, а колку далечни се всушност ’90-тите ќе разберете после овие носталгични фотки…

Се сеќавате ли на мирисите, вкусовите, звуците и предметите кои ги чувствувавте и гледавте исклучиво кога ќе отидевте кај баба и дедо? Дали и сега во моментов истите тие ве потсетуваат на безгрижност, скромност и среќа?

На Инстаграм профилот dete_devedesetih се објавуваат фотки кои покажуваат како изгледал животот тогаш, а многумина сметаат и ќе се согласат дека тогаш беше подобро од сега.

Ова се само мал дел од работите кои децата растени во ’90-тите ќе ги натераат да се чувствуваат носталгично за едно поедноставно време:

Следна Страница - 2 -

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Коби Брајант, Марадона, Шон Конери – светски ѕвезди кои ги изгубивме во 2020 година

Посебни влечки за во тоалет и уште 7 строги навики за хигиена на Јапонците