во

Девојка за само 5 месеци си го трансформираше изгледот и во фит форма зрачи со самодоверба

Решителноста и желбата за подобар изглед ја инспирираа Софи да си го трансформира своето тело. Со напорни тренинзи и дисциплинирана исхрана, таа за само 5 месеци стана фит и сега зрачи со самодоверба.

26-годишната девојка со фитнес вежби ги инспирира своите следбеници на Instagram да бидат физички активни и да вежбаат.

https://www.instagram.com/p/CBgcmaMD7Q1/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CAn1EGbhnCM/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CAizha4B_-M/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B_fk25gBbsO/?utm_source=ig_embed

На својот YouTube канал, Софи има објавено видеа во кои зборува за својата трансформација. Таа тврди дека во слабеењето ѝ помогнал популарниот режим на исхрана „повремено постење”.

Оваа диета вклучува консумирање на храна исклучиво во 8 часа од денот, а во останатите 16 часови се „гладува“. Нема специфични ограничувања на одредена храна, туку важен е периодот кога се внесува.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Бред Пит, Том Круз, Џони Деп… Еве како би изгледале холивудските заводници кога би биле жени

Која страна од мозокот ви е подоминантна? – она што ќе го видите прво го дава одговорот