во ,

Вози Цветко со камионот низ Словенија, и пред Љубљана го застанува полиција…

Вози Цветко со камионот низ Словенија, и пред Љубљана го застанува полиција, и полицаецот му вика:

– Drug, migalec vam ne dela…..

Излегува Цветко од камионот, се врти на сите страни, зачуден, полицаецот па:

– Drug, pogledajte, migalec vam ne dela….

Цветко врти околу камион, се фаќа за главата, нешто не му е јасно, а полицаецот се запнал:

– Migalec vam ne dela….

А Цветко му вика:

– Абе да ти го наврам жмигавец, шо си запнал! Нели гледаш ми а нема приколицата?!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Докторе, имам сè, бизнис, пари, куќа, јахта, но жена ми не може да забремени…

Запира полицаец возач во 4 сабајле и му вика…